BOYS PREP BASKETBALL=
Class 4A East Bracket 1=
Substate Semifinal=
Eudora 64, Girard 57
Parsons 46, Topeka Hayden 29
Class 4A East Bracket 2=
Substate Semifinal=
Iola 77, Louisburg 68, OT
KC Piper 93, Atchison 48
Class 4A East bracket 3=
Substate Semifinal=
Bishop Miege 84, Labette County 33
Class 4A East Bracket 3=
Substate Semifinal=
Tonganoxie 55, Paola 53
Class 4A East Bracket 4=
Substate Semifinal=
Independence 51, Fort Scott 40
Ottawa 66, Chanute 36
Class 4A West Bracket 1=
Substate Semifinal=
Augusta 70, El Dorado 52
Mulvane 64, Wamego 43
Class 4A West Bracket 2=
Substate Semifinal=
Andale 50, Holton 46
Nickerson 38, Chapman 35
Class 4A West Bracket 3=
Substate Semifinal=
Clearwater 55, Clay Center 33
Rose Hill 74, Ulysses 66
Class 4A West Bracket 4=
Substate Semifinal=
Abilene 49, Circle 44
Class 6A East Bracket 1=
Substate Semifinal=
Blue Valley 80, SM East 40
KC Harmon 66, Gardner-Edgerton 56
Class 6A East Bracket 2=
Substate Semifinal=
BV Northwest 80, Mill Valley 56
SM South 61, SM Northwest 59, OT
Class 6A East Bracket 3=
Substate Semifinal=
BV North 59, Olathe Northwest 39
BV West 77, Olathe North 65
Class 6A East Bracket 4=
Substate Semifinal=
Olathe East 53, Olathe West 42
Olathe South 85, KC Wyandotte 67
Class 6A West Bracket 1=
Substate Semifinal=
Derby 68, Garden City 40
Wichita Campus 73, Dodge City 44
Class 6A West Bracket 2=
Substate Semifinal=
Manhattan 69, Wichita East 67
Wichita West 42, Washburn Rural 40
Class 6A West Bracket 3=
Substate Semifinal=
Lawrence 63, Wichita South 41
Wichita Southeast 72, Wichita Heights 66
Class 6A West Bracket 4=
Substate Semifinal=
Lawrence Free State 68, Junction City 56
Topeka 65, Liberal 50
GIRLS PREP BASKETBALL=
Class 5A East Bracket 1=
Substate Semifinal=
BV Southwest 40, St. James Academy 39
Topeka Seaman 73, KC Washington 19
Class 5A East Bracket 2=
Substate Semifinal=
Shawnee Heights 64, KC Sumner 58
St. Thomas Aquinas 55, Leavenworth 25
Class 5A East Bracket 3=
Substate Semifinal=
Basehor-Linwood 73, Highland Park 59
KC Schlagle 68, Pittsburg 50
Class 5A East Bracket 4=
Substate Semifinal=
DeSoto 54, Spring Hill 45
Lansing 59, Bonner Springs 29
Class 5A West Bracket 1=
Substate Semifinal=
Kapaun Mount Carmel 57, Wichita Northwest 50
McPherson 66, Great Bend 24
Class 5A West Bracket 2=
Substate Semifinal=
Andover Central 67, Hays 38
Goddard 48, Emporia 39
Class 5A West Bracket 3=
Substate Semifinal=
Maize 60, Salina South 33
Wichita Bishop Carroll 47, Valley Center 40
Class 5A West Bracket 4=
Substate Semifinal=
Goddard-Eisenhower 57, Salina Central 51
Maize South 39, Andover 25
___
Some high school basketball scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/